Wstawieanie zdjęć na fora internetowe

wordpress

Mały poradnik, jak wrzucać zdjęcia na różne fora. Utworzony ponieważ dużo ludzi ma z tym problem, wrzucają pełno rozmiarowe zdjęcia lub nie potrafią i nie wiedzą gdzie wrzucać. Przedstawię tutaj najlepszy, moim zdaniem sposób, czyli miniaturki w treści posta, na pewnym serwerze, w pełni darmowym oraz nie dodającym reklam.

Po pierwsze trzeba wejść na adres http://obrazki.elektroda.pl, ze zdjęć umieszczonych na serwerach elektroda.pl można korzystać na jakimkolwiek forum, stronie internetowej. Nie usuwają tam obrazków i nie ma obawy, że nagle zniknie serwer.

Obrazki-Elektroda-1

Zaznaczamy „Miniaturka” (nr 1), spowoduje to wygenerowanie miniatury z naszego pliku graficznego/zdjęcia. Następną czynnością jest wybranie plików (zdjęć), które chcemy dodać „Wybierz pliki” (nr 2).

Jeżeli chcemy naraz wybrać więcej plików (max 10), przytrzymujemy kontrol podczas zaznaczania lub klikamy kilkukrotnie wybierz pliki.

Obrazki-Elektroda-2

Sprawdzamy listę plików oraz czy zaznaczyliśmy „miniaturka”, jeżeli wszystko pasuje klikamy upload. Ładowanie plików może chwilę potrwać, wszystko zależy od szybkości naszego łącza i obciążenia serwera.

Obrazki-Elektroda-3.1

Gdy wszystko się już załaduje ujrzymy taką oto stronę. Jeżeli ładowaliśmy więcej obrazków, będzie tam można jeszcze wybrać wszystkie naraz lub każdy z nich. Ładując jeden obrazek lub wybierając konkretny, mamy możliwość jego przycięcia. W Kadruj/Skaluj obrazek (nr 1), jeżeli chcemy pozostawić obrazki takie jakie są, schodzimy na dół strony i kopiujemy BBCode. Kopiujemy całą zawartość i wklejamy na forum. Po środku mamy podgląd miniaturek naszych obrazków (nr 3).

Obrazki-Elektroda-3.2

Jeżeli mamy własną stronę internetową, możemy skopiować kod HTML i go wstawić, gdzie chcemy. Myślę, że jeżeli masz swoją stronę, powinieneś sobie z tym poradzić.

Obrazki-Elektroda-3.3

Na dole jest URL obrazka, czyli jego bezpośredni adres, który możemy komuś wysłać na Skype czy GG. Jeszcze niżej znajduje się pole, w którym możemy wpisać adres e-mail znajomego i kliknąć „wyślij”, aby się podzielić obrazkiem, stosując tę metodę.

PPR1

Gdy już mamy skopiowany BBCode, wchodzimy na forum i wklejamy w treść posta cały kod. Jeżeli chcemy zobaczyć, jak będzie wyglądał nasz post, klikamy podgląd (nr 2).

PPR2

Jeżeli wszystko wygląda, tak jak byśmy chcieli, klikamy wyślij i już możemy się cieszyć naszym nowym postem. Gdyby ktoś miał dalej problemy lub chciał jakiś inny poradnik, to proszę pisać w komentarzach, postaram się szybko odpowiedzieć. Maile w komentarzach nie są używane do niczego poza przesłaniem odpowiedzi na twój komentarz.

Rezultat:

IMG_0641_e (Kopiowanie).jpg

Wstawieanie zdjęć na fora internetowe
2 głosy, średnia: 4.50 (wynik: 86%)